Kiralama Şartları

Araç Teslim Alma - Etme
İzmir Adnan Menderes havalimanında haftanın 7 günü 24 saat ücretsiz araç teslimatı yapılmaktadır. Rezervasyonunuz sonrası çağrı merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Uçuş bilgileriniz takip edilerek ekibimiz sizi havalimanında araç alış ve iade için karşılayacaktır.
 
Sürücü Belgesi 
Kiracının en az 23 yaşında ve 3 yıllık geçerli yerli veya uluslararası ehliyetinin olması, Araç tesliminde ehliyetinin yanında bulunması gereklidir. 
 
Fiyatlara Dahil Olan ve Olmayan hizmetler
Fiyatlarımıza % 18 KDV, kara yolları mali mesuliyet sigortası dahildir. Araçlar Full Kasko güvencesi ile sizlere teslim edilmektedir. Full kasko talep edilen fiyatlara dahildir. Araç deposu nasıl teslim edildi ise, aynı şekilde geri alınır. Ücretli Köprü ve otoyol geçiş sistemleri (HGS ya da OGS), navigasyon, bebek koltuğu, ek sürücü ekstra olup, kira harici ücretlendirilmektedir. 
 
Tek Yön Kiralama
Aracın kiralama yapılan şehirden farklı bir şehirde iade edilmesi firmamızın onayına ve ek ücrete tabidir. Ek ücret tutarı bölge/ofise göre değişiklik gösterdiğinden çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
 
Ödeme 
Araç kiralama işlemi için geçerli bir ehliyet , pasaport veya kimlik yeterlidir. Kira ücretlerinin ödemesini aracınızı teslim alırken dilerseniz nakit ödeme seçeneği ile yada isterseniz kredi kartı ile ödeme seçeneğiyle yapabilirsiniz. Yurt dışından gelen müşterilerimizde  kredi kartı , depozito ve provizyon şartı zorunluluğu yoktur. Yurt içi araç kiralamalarında ise kredi kartı mecburiyeti ve araç sınıfına göre değişen kredi kartından provizyon uygulaması zorunludur. 
 
Kasko Sigorta 
Kiracı kasko sigortalarının geçerli olabilmesi için herhangi bir kaza durumunda aracın yerini değiştirmeden polis veya jandarmaya haber vererek kaza ve alkol tespit raporlarının alınmasından ve  ofislerimize ulaştırılmasından sorumludur. Aracın çalınması durumunda da mutlaka orijinal araç anahtarın yanınızda olması ve polis yada jandarma karakoluna başvurulup tutanak tutulması zorunludur. Kiracı ayrıca karşı taraf/tarafların ehliyet, ruhsat ve trafik poliçelerinin fotokopi veya görüntüleri alınarak evrakları eksiksiz doldurmak, Olay yerinin fotoğraflarını çekmek, Maddi, ölümlü ve cismani zararla sonuçlanan kaza durumunda en yakın polis veya jandarmaya bildirmek zorundadır. 

Teslimat

Kiracı, aracı, stepnesini, tüm lastikleri, araca ait belgeleri, aksesuar ve teçhizatı ile belirtilen başka bir yerdeki bir My Line Personeline, belirtilen günde ve saatte iade ve teslim edecektir. Bütün uzatmalar için Kiralayana başvuracak ve Kiralayanın onayını alacaktır. Onay alınmaksızın yapılan uzatmalarda, Kiralayanın aracını hukuka aykırı olarak yedinde bulundurduğu taraflarca kabul edilmiştir. Kiracı, söz konusu aracı hem mekanik hem de kaporta açısından sağlam ve iyi durumda teslim aldığını, araçta hiçbir hasar ya da kaza izi bulunmadığını aracını teslim alırken şirket personelimiz ile birlikte kontrol edip kabul eder. (Kira sözleşmesi ve araç teslim formunda belirtilenler dışında). Kiracı sağlam ve iyi durumda teslim aldığı araçta, kullanım hatası ile ve/veya dikkatsizlik, tedbirsizlik nedeni ile oluşan ve trafik sigortası kapsamında, sigorta firmalarından talep ve tahsil edilemeyen her türlü uyuşturucu, alkol içerek kullanım gibi tüm zarar ve ziyanları, cezaları ilk talepte ödemeyi kabul ve taahhüt eder. 

Genel Şartlar 
Kiracı tarafından kullanılan ve yukarıda belirtilen araç, trafik sigortası ve full kasko şartları ile korunmuştur. Kiracı, kendisi, 3.şahıslar ve kiralanan araç için, hasar ve zarar muafiyeti sağlamak için, kira sözleşmesinin imza anında kendisine sunulan hırsızlık, hasar, ihtiyari Mali Mesuliyet ve ferdi kaza güvenceleri , bunlara ait teminat prim bedelleri kiralama ödemesine dahildir. Kiracı hasar muafiyet güvencesi (hırsızlık, hasar, İhtiyari Mali Mesuliyet Güvenceleri ve Ferdi Kaza Sigortası) kabul etmiş olmasına rağmen aşağıda belirtilen koşullarda aracın zarar görmesi durumunda hasar sorumluluğunu ve buna ilişkin giderleri itiraz etmeksizin karşılamayı kabul eder.

a) Kaza anında alkollü ve /veya uyuşturucu etkisi altında ise,   
b) Yasal hız sınırının aşıldığı durumlarda(kaza tespit raporunda kazanın hız nedeniyle meydana geldiğinin belirtilmesi).   
c) Trafik kaza zaptının düzenlenmediği alkol raporunun alınmadığı durumlarda, kasıtlı kazalarda,   
d) Trafik yasalarına aykırı araç kullanılması halinde.   
e) Kiracı ve kira sözleşmesinde ek olarak belirlenen sürücü/sürücüler dışındakilerin aracı kullanması neticesinde meydana gelen kaza ve/veya hasarlarda   
f) Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği kasko poliçeleri genel şartları gereğince kasko bedelinin ödenmediği hallerde ve/veya sigorta şirketlerinin herhangi bir nedenle ödeme yapmadığı hallerde.
g) Kiracı, araca kaçak, sahte veya yasa dışı yollarla ülkeye sokulan araca zarar verebilecek sıvı, katı, gaz, yakıt dolumu yaparak ve aracın kendi yakıtı olmayan depo dolumlarından doğacak tüm hasarları ve masrafları üstlenmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. 
h) Kiracı, başta 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu, Karayolları Yönetmeliği ve yürürlükteki ilgili düzenlemelere uymak zorundadır. Aracın sürücüsü olarak bu yükümlülüklerden habersiz olduğunu iddia edemez.
j) Kiracı söz konusu düzenlemelere aykırı davranışlar sonucu ortaya çıkan trafik cezalarından sorumludur. Kiralama süresince ilgili araca kesilen ve kiracı tarafından ödenmeyen trafik cezalarını, ceza tutarı kiralayana ulaştığı tarihte, yasal süresi içinde kiralayan ödeyecek ve kiracıdan tahsil edilecektir.
k)Kiracı; kullanım hatası ve/veya dikkatsizlik, tedbirsizlik vb. nedenlerle hatalı vites değiştirilmesi nedeni ile şanzıman arızası, aracın altının vurulması suretiyle ortaya çıkan hasarlar, araç içi döşemede ve aksesuarlarda oluşabilecek sigara yanığı, yırtık, detaylı temizleme gerektiren leke vs., zarar verilmesi vb. gibi hasarlarda oluşan her türlü mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanları ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 
Araç aşağıdaki açıklanan şekillerde kullanılmayacaktır:

a) Açık veya gizli bir gelir karşılığında yolcu ve mal taşınmasında,
b) Herhangi bir araç ya da treyleri itmekte veya çekmekte,
c) Gümrük mevzuatına ve diğer kanunlara aykırı maddelerin taşınmasında veya diğer gayri kanuni işlerde,
d) Alkol veya uyuşturucu madde almış bir kişi veya ek sürücü olarak belirtilmeyen sürücü tarafından kullanımında,
e) Motorlu sporlarda(yarış, sürat tayini, ralli, sağlamlık ve hız denemeleri dâhil),
f) Araca zarar verecek şekilde ve yükleme haddini aşacak yük/eşya taşınmasında,
g) Araçların marka ve modelini dikkate alarak kiralama amacına uygun olmayan şekilde yer ve şartlarda(arazi, dağlık arazi, kum, bataklık, dere yatağı, vs. gibi) ve amaçları dışında teknik yapılarına ve tahammül güçlerine uygun olmayan yol şartlarında.
Whatsapp Telefon